Заготівля дров на зиму

Заготовити дрова можна самостійно, а можна купити готові поліна в лісництві, якщо воно пропонує їх на реалізацію. Згідно із законодавством слід отримати дозвіл, а для цього треба пройти певну процедуру. Спочатку в селищній раді беруть довідку про те, що в будинку використовується пічне опалення. Вона підтверджує, що заготівля дров Вам дійсно необхідна. З цією довідкою треба йти в лісництво і писати заяву. Лісництво, в свою чергу, направляє заяви громадян до обласного управління, а там видають наказ про укладення договорів на продаж дров населенню.

 

Дозвіл на валки дерев: строки та умови
Тільки після отримання такого наказу лісництво укладає договори, а Ви повинні оплатити заявлений обсяг лісу протягом 5 днів. Якщо Вам покладена пільга чи безкоштовне постачання дровами, треба пред’явити відповідний документ. На наступному етапі лісництво відправляє зібрані папери до Міністерства, де їх підписує заступник міністра. Через час, протягом якого приходить дозвіл з підписом, заявник забирає його і зберігає у себе.

 

З цього моменту відраховується 1 місяць, протягом якого можна проводити заготівлю деревини. Лісництво саме виділяє в лісі майданчик для конкретної людини, де йому дозволяється рубати дерева. Слід зазначити, що можна визначитися заздалегідь, які саме сорти дерев потрібні, і позначити це в заяві. Тепер Ви можете брати необхідні пристосування і транспорт, і направлятися на виділений в лісі ділянку.

 

Альтернативний пошук дров
Також розжитися дровами можна на тартаку, якщо вона є у Вашій місцевості, і якщо Вам достатньо отримати обрізки або колоті відходи. У цьому випадку можна заготовити пиломатеріал швидко і за символічною вартістю.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *